Halime Bak, Dertli Çal!

Akşam canım sıkıldı. Aldım makineyi çıktım. Dedim “bıktım ağaç, bina, börtü böcük fotoğrafı çekmekten”. Karar verdim bugün insanların gözüne gözüne sokup objektifi, biraz da canlı bir şeyler çekeceğim. Kızarlarsa silerim. Alla alla… Kimse de kızmadı – portresini yaptıran abi haricinde kimse suratını bile asmadı.

Bu arada o portre yaptıran lavuğa da ekstra kıl oldum aslında. Bir portre fiyatına, iki portre işte. Daha niye suratını ekşitiyorsun yarraaam? Bazı insanları memnun etmek gerçekten imkansız. At yaraa… Neyse.

Yazıyı çok uzatmayacağım. Çok yürüdüm, çok yoruldum. Umarım fotoğrafları beğenirsiniz. Yazı Ekim’de yoruma kapanıyor. Beğenirseniz yazın Ekim’e kadar. Beğenmezseniz de skime kadar…

Sokak Dansçısı

Ne var olm, ne bakıyon? Dans sanat da fotoğraf sanat değil mi sığır? Alla alla…

Yakışıklı Sokak Müzisyeni

Okul aidatını taştan çıkaran yakışıklı genç 🙂 Ya da en azından ben okul harçlığı için çalışıyor olduğunu umuyorum. Akşamınan parayı alkolik itin birine toka ediyor olmasın da!

Bir Portre Alana Bir Bedava

Portrede kampanya var dayı. Bir alana bir bedava. Bakma öyle ters ters.

Sokak Ressamı

Sokak Ressamı

İbiza'da Gibi Çek Panpa!

Bak tam o fotoğraf çeken kızın olduğu yerde hampadan-vatansever bir bebe alnından vurulup tam o fotoğraf çektiren kızın olduğu yere beynini fışkırttıydı hepi topu 6 ay önce. İşte hayat bukkadar boktan bişi… Arkada “Ukrayna Çok Yaşa, Kahramanlar Hobareeey” yazıyor. Panolarda da “Ordumuzu Sevelim, Destek Olalım” türü şeyler yazıyor. Kızların da bızırında değil (sanatçı vurgulamak istediğini böyle yazarak izleyicinin gözüne sokmaz aslında ama siz kuvvetle muhtemel Rusça/Ukraynaca bilmediğiniz için biraz da mecbur kaldım).

Küçük Ukraynka

Lan olm çok şirin bişi bu ya… Tam Ukrayna Kızı ama: Makineyi görünce nasıl da gülümseyip poz veriyor…

İtinayla Ava Giden Avlanır

İtinayla ava giden avlanır. Çıkmışlar hesapta fotoğraf çekecekler. Elde de 100mm’mi, 200mm’mi tele. 50mm’yle burunlarının dibinden koydum fotoğrafı. Kasıklara doğru da bir cüccük hareketi yaptım ama anlamadılar tabi. Kültürlerinde yok.

Başlıkta atıfta bulunduğum şarkıyı da vereyim de tam olsun:
http://www.youtube.com/watch?v=jrldlyjC5vY