Sahibinden Çok Temiz İtikat, Takas Olur…

– Ehm. Öhm. Ehhheheaahhööhm.
– Buyur canım, ne istediydin?
– Lüsüfıra(*) bakmıştım da ben.
– Nideceeen Lüsifır’ı? Türk’sün demi sen? Olm bak, kendisi karı değil, adı da Lusi değil. Facebook’tan adresi alıp geliyonuz, çileden çıkarıyonuz sonra biz uğraşıyoz. Akıllı olun.
– Yok ben ruhumu satçam allaan izniyle.
– Ha yook. Artık uğraşmıyoz canım o işlerle. Şimdi bi risale kitabı yayınlıyoruz on binleri, bir islam sitesi kurup yüz binleri, hatta milyonları yoldan çıkarıyoruz. Öyle tek tek ruhla uğraşma devri geçti be canım. Hem şimdi Beelzebub’ı(*) Tayyip suretinde Başbakan yaptık, 2023’e kadar tüm Türkiye zaten bizim.


(*) Katolik inancında yedi ölümcül günah vardır (sırasıyla gurur, hırs, şehvet, kıskançlık, aç gözlülük, hiddet, tembellik). Ayrıca cehennemin yedi zebanisi vardır ki bunların her biri bu günahların birinden şahsen sorumludur (bir nevi bakanlar kurulu gibi, evet). Lucifer götü gururdan sorumlu zebanidir misal. Mammon hırstan sorumludur. Şehvet işleri, pornoculuk, osbircilik, boynuzlama, ensest, çocuk tacizi türevleri Asmodeus’un uzmanlık alanına girer. Leviathan kıskançlıktan sorumludur (yani reklam ajansı sahipleri, kurumsal pazarlama danışmanları v.s. kendisine bağlı olarak çalışır). Beelzebub aç gözlülükten sorumlu baş zebanidir (şu an Tayyip suretinde ülkemizi yönetmekle meşgul). Satan hiddet ve gazaptan sorumlu zebanidir. Belphegor yavşağı ise insanları miskinliğe düşüren zebanidir (cigaralık tanrısı bi nevi).

One thought on “Sahibinden Çok Temiz İtikat, Takas Olur…”

Comments are closed.