Sokarım PMSine – Part Tuu

Neden abartırlar anlamam, alt tarafı kan… Özel günmüş, hah!.. Nesi özel kızım? Herkes görüyorsa o zaman o kadar özel bi tarafı yok.

İşin daha ilginci, eskiden yoktu bu piemes tribi falan. Eskiden adet dediğin (ki o zamanlar muayyen gün deniliyormuş) kadınla kadın bağı arasında kalırmış. Kadın gayreti gufranla, şimdinin zibidi kadınları gibi millete ilan etmek yerine gizli saklı tutarmış kanamakta olduğunu (içim kalktı Allah belanı vermesin). Şimdi o tamponlar “en tabi haklarıymış” gibi konuluyor çamaşır makinesinin üzerindeki (hayatımıza zorla sokulan bir diğer unsur olan) dekoratif sabunların yanı başına. Kanlı pedler birer ültimatom gibi bırakılıyor kullanılmış tuvalet kağıdı sepetine.

Her şey bu şerefsiz televizyon reklamları yüzünden. Hele bir tanesi var ki şimdiye kadar yapılan bütün o yüzsüz zırvalığın üzerine tüy dikti resmen. Önce hanım kızımızı görüyoruz araba niyetine kullandığı o göt kadar, eciş bücüş mekanik ziyanlığının içerisinde; yeşil ışıkta trafiği tıkıyor. Görmediğimizse o anda muhtemelen dikiz aynasında makyajını tazeliyor ya da bir kız arkadaşıyla Mango’daki indirimden konuşuyor olduğu. Arkadaki otomobil içerisinde muhtemelen (işe yetişmek veya zar zor zaman bulup ayarlayabildiği halı saha maçına geç kalmamak gibi) gerçek hayat sorunları ile cebelleşmekte olan bi kardeşimiz var. Adam haliyle trafiği tıkayan kadına korna çalıyor. Öndeki yüzsüz kadın ne yapsa beğenirsiniz? Özür diler şekilde sağ elini kaldırıp dikiz aynasından “pardon beyefendi” türünden bir kafa işareti yapacağına, arabadan inip işine yetişmek gayretiyle korna çalmak dışında kimseye höt dememiş kardeşimizin kafasına molpedi yerleştirmesin mi?

İlk seyrettiğimde “abooo” diye kalıvermişim böyle. Saygısız, terbiyesiz, sorumsuz, haysiyetsiz kaltak kanıyor olmasının arkasına sığınıp yüzde yüz haklı adamcağıza posta koyuyor bir de… Adam seninle sevişmek mi istedi ki sen mazeret beyan eder gibi kadın bağını fırlatıyorsun adamın kafasına? Kanıyor olman trafiğe çıkmana engelse hiç oturmasaydın o aracın içine, hadi oturdun kırmızı ışığa kadar kullanmasaydın. Oraya kadar kullandıysan yeşil ışık yandığında da bir zahmet çekeceksin arabanı.

Bu reklamın tersinin yapıldığını düşünsenize: Adam ön taraftaki pick-up’ı içerisinde bira içip telefonda arkadaşıyla haftanın futbol sonuçlarından konuşuyor olsun da kadın arkadan korna çalsın. Erkek de inip 50’lik bira kutusunu (tercihan açılmamış) kadının şakağına ekleştirsin mesela. Makyajlı ablaların mavi ekran verdiğini, fındık kadar beyinlerin “sosyal sorumluluk ihlali” diye yanıp söndüğünü görür gibiyim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *