Hanımlar, Gerçekte Ne Kadar Güzelsiniz?

İnternete koyduğunuz fotoğrafa iltifatlar mı yağıyor? Götünüz kalkmadan önce şu formülü uygulayın derim:

İltifatın Güvenilirliği = Aldığınız İltifat x Mültefitin Deneyim Katsayısı x Mültefitin Abazanlık Katsayısı x Mültefitin Alkol Katsayısı x Makyaj Çarpanı x Profesyonel Foto Çarpanı

Burada,
Deneyim Katsayısı = İltifat Eden Kişinin Karşı Cins Münasebetlerindeki YIL CİNSİNDEN deneyimi (örn. Ergen için 0, 40 yaşındaki için yaklaşık 23-24 gibi düşününüz)
Abazanlık Katsayısı = 1 / (bölü) En Son Cinsel Birliktelikten Bu Yana Geçen Gün Cinsinden Zaman (Türk erkeği için her zaman en yüksek değer olan 100 gibi düşününüz)
Alkol Katsayısı = 1 / (bölü) Promil Cinsinden Kandaki Alkol Oranı
Makyaj Çarpanı = 1 / (bölü) Fotoğrafın Çekildiği Andaki Makyaj Miktarı (sabah uyandığınız anki halinizi 0, düğün makyajını 100 olarak alınız)
Profesyonel Foto Çarpanı = 1 / (bölü) fotoğrafın fotoşoplu olup olmadığı, profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilip çekilmediği, filtre v.s. kullanımına göre 1 ile 100 arasında bir değişken

ÖRNEĞİN: 17 yaşında ergen bir Türk arkadaşlarıyla bi ufak içtikten sonra Facebook fotoğrafınız için <inanılmaz güzel çıkmışsın, nefes kesiyorsun> dedi. Fotoğraf arkadaşınızın düğününde çekilmişti; ağır makyaj var; fotoğrafı çeken pro fotoğrafçı. Bunun iltifat değeri şöyle hesaplanabilir:

(Alınan İltifatın Yüz Üzerinden Değeri) 90 x (Deneyim Katsayısı) 1 x (Abazanlık Katsayısı) 0.01 (bir bölü yüz çünkü hem ergen hem Türk) x (Alkol Katsayısı) 0.01 (yaklaşık 100 promil alkol öngördük ki adil) x (Makyaj Çarpanı yüzde yüz makyajlı) 0.01 x (Profoto Çarpanı yüzde seksen fotoşoplu ve pro fotoğrafçı) 0.0125 = 0.00000108 (ki bu da sizi Yıldız Tilbe ile aynı kategoriye koyar). Arz ederim.

AYNI İLTİFAT, hafif bir çarşı makyajıyla şipşak makineyle çekilmiş bir fotoğrafınız için 35 yaşında ve düzenli bir ilişkisi olan (cinselliğe doymuş; aklı çükünde olmayan), alkolsüz bir mesai arkadaşınız tarafından yapılmış olsaydı:

90 x (Yıl Cinsinden Deneyim Katsayısı) 18 x (Abazanlık Katsayısı) 1 x (Alkol Katsayısı) 1 x (Makyaj Çarpanı) 0.90 x (Profoto Çarpanı) 1 = 1458 (Bar Refaeli’ye yakın bir yerlerdesiniz demektir (*); götünüzün kalkmasında bir sakınca yok)…

(*) elbette hanım arkadaşlarınızın ve cinsellik peşinde olmayan mesai arkadaşlarınızın v.b. iltifatları ile ilgili olarak bir de ÇIKAR ÇARPANI uygulamanız daha gerçekçi sonuç verecektir (örn. iltifatta bulunan kişi altınızda çalışıyor olabilir mi? sizinle bitecek herhangi bir işi olabilir mi v.s.)