Skip to content

Vira Demir, Eywallah

Ölüm beni korkutmuyor. Bilakis, 48 yaşına geldiğime ve kuvvetle muhtemel en fazla önümüzdeki yirmi sene içerisinde ölüp gidecek olduğum gerçeğine o kadar seviniyorum ki. İstemiyorum abi sizin “gelecek” dediğiniz bu dünyada yaşamayı ben. Yarrak gibi bir yere çevirdiniz dünyayı ve ben o yarraklıklar arasında yaşamak istemiyorum.

Ben et seviyorum. Balık seviyorum. Ben etimi, suşimi, balık ızgaramı, tavuk kanadımı doya doya yiyebileceğim bir dünyada yaşamak istiyorum. Sizin oğlan dünyanızda o mümkün olmayacak. Şunun şurasında en fazla 20 sene daha et yeriz. Ondan sonra babayı yeriz. Denizi kuruttuk amına koim. Şimdiden “şu balık yerine bu balığı tüketin, o daha sürdürülebilir” goygoyu başladı. Yediğiniz ton balığı konservelerinin çoğunda ton balığı yok veya yüzde yüz ton değil a.q. Bunu biliyor muydunuz? Dünya nüfusu şu an 7 milyar küsur. 20 seneye 17 milyar olur. Sen istediğin kadar nüfus planlaması yap. Müslümanlar çatır çatır korumasız sikişiyor. Dünyayı ele geçirecekler ya hani. Cihat. Uyanıyor musun? Ben istemiyorum abicim götünü kıpırdatmaya yer yok bir dünyada yaşamayı. Ben vegan et, vegan biftek, vegan yarrak, vegan kürrek yemek istemiyorum ya. Ayrıca, mal veganlar, madem eti sevmiyonuz… madem bifteğe, pirzolaya, pastırmaya karşısınız, amına koim o zaman neden yiyeceklerinize “vegan pastırma”, “vegan biftek”, “vegan tavuk kanadı” gibi isimler veriyonuz? Burada eziklik yok mu? Burada bir özenme yok mu? En samimi iltifat taklittir derler değil mi (veya taklit en samimi iltifattır, neyse)? Sizin olsun Beyond Meat’iniz, Impossible Burger’ınız. Götünüze sokun, Z kuşağı! Ben istemiyorum sizin yapay tatlandırıcılı, kağıt pipetli frappuçinolarınızı, chai latte’lerinizi.

20 yıldır yolunu yapıp duruyorlar. Et ve balık tüketimi sürdürülebilir değil diye bize böcek yedirecekler. Ben istemiyorum abicim böcek yemek. Götünüze girsin o “aslında çok lezzetli ve proteini çok yüksek” diyerek öve öve bitiremediğiniz hamamböcekleri. Ananızın amına sokun.

Bunu en nefretten uzak, en barışsever halimle söylüyorum bak. Kimseyi kırmak, kimseyi ötekileştirmek için değil. Topunuzun cemaziyel evvelini sikeyim. Türk – Kürt, Siyah – Beyaz, Hetero – Gay ayrımı yapmaksızın, topunuzun amına eşit olarak koyayım. Sıkıldım sizden. Size zor dayanıyorum. İstemiyorum ben bu dünyada size bi 30 yıl daha tahammül etmek.

Ben istemiyorum abicim herkesin lezbiyen, herkesin gay olduğu bir dünyada yaşamayı. Gaylar başımın tacı. Ama bokunu çıkardınız. Yakın gelecekte erkek-kadına seks yapmak ayıp bir şey olacak lan neredeyse. Sikerim, yeter. Her yerden veriyorsunuz gazı ki millet birbirini götünden siksin, çocuk doğmasın, nüfus artmasın. Ben uyanıyorum. Ben sizin medya patronlarınızın, ultra zenginlerinizin ciğerini biliyorum. “Millet birbirini götünden siksin. Veya amını dillesin, strap-on taksın kadın kadına sikişsin. Çocuk olmasın. Limuzinimle trafik çekmeyeyim. Yaşadığım adaya afgan mülteci gelmesin. Fakirlerle yüz göz olmak zorunda kalmayayım”. Dertleri bu. Bir medya kuruluşu kaç paraya dönüyor haberin var mı senin arkadaşım? Hiçbir ajandaları olmadığını düşünecek kadar saf mısın gerçekten? Veya sırf reklamlarla mı dönüyor sanıyorsun? Mal.

Ha, bu arada, tümüyle parasız topluma bir geçelim hele (oraya gidiyoruz malum), o para komple bir dijitalleşsin, hele o paraya bir “geçerlilik tarihi” veya “son kullanım tarihi” koysunlar, ondan sonra yastığın altına dildo saklarsın ancak. Veya evladına miras olarak yarrağımın başını bırakırsın. Dümen oğlum hepsi. Her yerden sarılmış, her taraftan kuşatılmış bir dünyada yaşıyoruz.  Köle olduğumuz bir dünyada yaşamak istemiyorum ben.

Kölelik bitti değil mi? Şaaptık, kadının bi tanesi Amerika’da otobüste beyazlara ayrılan yere oturdu, oradan bi başladı abi, hooop 40-50 senede siyah – beyaz ayrımı da bitti. Black Lives Matter ya. Tabi. Kölelik çok ayıptı zaten. Bittiği iyi oldu. Dur, Çin’de günlüğü 3 dolara çalışan çocuk işçiler tarafından üretilmiş cep telefonumdan kölelik karşıtı twit atayım hemen de rengimiz belli olsun. Black Lives Matter laaaaan! Kim? Ben? Köle? Beyaz yakayım oğlum ben. Bana şu kadar dolar karşılığı TL maaş veriyorlar. Yersen.

Köle sahipleri eskiden köle çalıştırırdı, kölesinin yatacak yerini verirdi, kölesine ölmeyeceği kadar, ertesi gün çalışmasını sürdürebileceği kadar yemek verirdi. Şimdiki köle sahipleri onu bile yapmıyor. Al diyor, şu üç kuruş parayı, yatacak yerini, yiyeceğin boktan yemeği, bi zahmet, kendin ayarla. Beni bunlarla uğraştırma. Beyaz yaka! Beyaz yaka ne biliyon mu? House Nigger. Köleler içerisinden seçilen, diğer kölelerin başına “kahya” olarak konulan zencilere House Nigger derler. Beyaz yaka da işte 21. yüzyılın House Nigger’ı. Ama kölelik bitti 🙂

“They call it the American dream because you gotta be asleep to believe it” (adına Amerikan rüyası diyorlar çünkü inanabilmek için uyuyor olmanız icap eder). – George Carlin.

Ayrıca, O Desmond bebesi var ya, hah, o “amazing” falan değil abicim. Nası? Tanımıyor musun “Desmond is Amazing”i? Oha. Arat bir Google’da da bir bak. Baya bildiğin çocuk suiistimali var orada. Gaylik, transseksüellik o denli moda oldu ki, o denli “özenilecek” bir şey haline getirildi ki, ebeveynler bundan ekmek yeriz diye düşünerek çocuklarını drag-queen gibi giyindirmeye başladı. Sikerim öyle işi. Sikerim öyle dünyayı. Ben yeğenimi “Ata, kızım, kamışa su yürüdü mü yavrum? Var mı erkek arkadaşın. Dövdürüyon mu lan dibini, ahahaha kerhaneci. Amcasının saplı gülü” diye sevmek istemiyorum. Siktiriniz gidiniz efendim.

Sikeyim Laurel Hubbard’ı arkadaşım. 48 yaşında kıllı dayının -tamam, pardon, köse, ama dayı… 48 yaşında köse dayının kadın spor karşılaşmasında, hem de olimpiyatlarda, ne işi var oğlum? Manyak mısınız lan siz? Dövüş sporlarında trans sporcular çatır çatır kadın dövüyor. Elin saplı sultanı, kadın dövüşçünün kafatasını çatlattı lan. Biz şakalaşırken bir fiske vursak hapislerde süründürürsünüz. Bu nası çifte standart lan??? Siz tiner mi çekiyonuz? Çakmak gazı mı kokluyonuz? Mantar mı kemiriyonuz a.q. ya? Bu neyin kafası lan?

Ben erkeğim güzel kardeşim. Özür dilerim, sikim var benim… Ve kadınlardan hoşlanıyorum. Erkek olmak ne zaman utanılacak bir şey oldu amına koim ya? Erkek kadına, kadın erkeğe flört ne zaman ayıp bir şey oldu? Ben bunu anlamıyorum ya. Hayır, hangi kadına iş atabileceğimizi de bilmiyoruz kardeşim. Selam verdiğin gidiyor seni ifşa ediyor. Manyak mısınız lan siz? Baban anana selam vermeseydi sen doğmazdın lan. Gebeş. Sikeyim sizin ifşa dünyanızı arkadaşım. Ben istemiyorum ya. Hatta o kadar istemiyorum ki, sikim var, kalkıyor da söylemesi ayıp, ama ona rağmen amına koyayım demek gelmiyor içimden. Amına sıçayım senin ya. Wallahi o kadar soğuttunuz kendinizden.

Soğumak demişken, iklim değişimine de değinmeden edemeyeceğim. O Greta Thunberg midir ne sikimdir, o sinameki karının da sıfatını sikeyim. 18’i doldursun, ondan sonra sikeyim. Zira çocuk tacizine karşıyım. Onu yetiştiren, ondan faydalanan, onu vitrine koyan zihniyetin de ta amına koyayım. Greta Bebek isveç pasaportunu yırtıp atsın, gidip afganistana veya afrika kırsalına yerleşsin, hiç yardım almadan, oralarda 3 ay, bak, sadece üç ay yaşamını sürdürsün. Ondan sonra gelsin iklim değişimiyle ilgili yorum yapsın bana. Kendisini dinleyeceğim. Değilse anasının amına kadar yolu var kardeşim. Sizin suni, sentetik dertlerinizi, ekşimik suratlı vitrin mankenlerinizi sikeyim. Ben sıkıldım. Ben artık inmek istiyorum.
Ben siktir olup gitmek istiyorum. Öyle intihar mintihar da değil. Vakti zamanı gelince, gecikmeden. Hani Neyzen Tevfik’in dediği gibi: “ey güzeller güzeli allahım, benden önce sikimi öldürme” şekli. Bu.

Sıkıldım ya. Sevmiyorum bu halini dünyanın. Nefret söylemi, ırkçılık, homofobi, islamofobi, misojeni, gericilik vs. olmayacak şekilde, sizden hazetmediğimi, ananızın amına kadar yolunuz olduğunu söyleyip, sizi hayatımdan çıkarma hakkım yok mu benim? Var. Onu kullanıyorum.