Zackary White’a Sorular

Sayın Zackary Hocam,

TV’deki konuşmanızı dinledikten sonra islama dönüp dönmemek konusunda kararsız kaldım. Bu çok önemli kararı vermeden önce size bir takım sorularım olacak. Cevaplarsanız sevinirim:

Huriler rus mu olacak türk mü? Rus olacaklarsa türkçe bilecekler mi? Nasıl anlaşılacak? Öbür tarafa gidenlere giriş seviyesi rusça dersleri verilecek mi?

Bu dünya şınav dünyası dediniz; ben hepi topu 5 şınav çekebiliyorum. Cennete girme şansım hiç mi yok?

“Kevser şarabı var, içkilerin en güzeli” buyurdunuz. kevser otu, kevser tozu vs. de var mı? Nereden, hangi torbacıdan edinilecek?

İnsanı sorgulayan sorgu melekleri olduğu gibi, yeren yergi melekleri (örn. “allaaam bu haluk var ya şerefsizin tekidir”), öven övgü melekleri (örn. allaaam bu haluk var ya, on numara delikanlıdır”) var mı? Sorgu meleklerinin sordukları sorular doğrultusunda karar veren yargı melekleri var mı? EN önemlisi öbür tarafta vergi ve vergi melekleri var mı?

Benim ailem müslüman olduğundan küçükken bana sorulmadan sünnet ettirildim. Daha sonra Budist olduğumda düzelttiremedim kaldı öyle. Şimdi tekrar Müslüman olurken farz ettirmem gerekiyor mu yoksa sünnetli mi kalsın?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.